Ranking grupy Victoria endomondo
Wydarzenie

Relacja z biegu o Beczkę Jana Goeatza

Bieg Nocny o Beczkę Barona Jana Goetza zorganizowany został przez Brzeski Klub Biegacza Victoria w ramach Biegowych Dni Brzeska. Cykl imprez towarzyszących Dniom Brzeska organizowanych przez brzeski magistrat i MOK.

Historyczne wydarzenie w skali regionu ze względu na porę biegu oraz niezwykłą trasę. Biegu nocnego nikt wcześniej nie zdołał zorganizować, a blisko dwukilometrowy odcinek prowadził przez Browar Okocim oraz Zespół Parkowo – Pałacowy Barona Goetza.

Zarejestrowaliśmy 233 zawodników, którzy w pakiecie startowym otrzymali specjalne oświetlenie, bon na posiłek z Malinowego Chruśniaka, piwo oraz kilka voucherów na zniżkowe usługi przedsiębiorców z regionu.

W Biurze zawodów mieszczącym się w przestronnej hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zawodnicy mieli do dyspozycji darmowe konsultacje dietetyczne oraz możliwość badania składu ciała z firmą Natur House, darmowe masaże od Rehabest, a także piękną, pamiątkową ściankę do zdjęć.

Na mecie czekały jedyne w swoim rodzaju medale w kształcie beczki oraz piwo i woda. Dla najlepszych zawodników w kategoriach OPEN przygotowaliśmy ręcznie robioną beczkę z grawerem oraz vouchery na odzież marki Joma. Dodatkowo prowadziliśmy klasyfikację na najlepszych zawodników z Gminy i Powiatu, osobno dla kobiet i mężczyzn. Dyrektor Browaru wręczył także okazałe nagrody dla najwytrwalszych zawodników, czyli ostatniej kobiecie i ostatniemu mężczyźnie.

Cały bieg nie odbył się dzięki worowemu zabezpieczeniu trasy przez gminne OSP: Brzesko, Jadowniki, Jasień, Mokrzyska, Okocim, Poręba, Wokowice – bardzo dziękujemy!

Sponsorami nagród byli także: Browar Okocim, Gmina Brzesko, Powiat Brzeski, Natur House, Joma, AJ Izoterm, SPAR, Eliseo, Refresh, Mascort, Akademia Ruchu Libra

Partnerami biegu byli: Agencja Reklamowa ACREON, MOK Brzesko oraz Automotive Ford Tarnów.

Patronat Honorowy biegu objęli: Minister Józefa Szczurek Żelazko, Starosta Andrzej Potępa oraz Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

OPEN M

 1. KAWIK TOMASZ – [BRENNA – RUNISPIRATION] – 34:56
 2. GRZEGORZ CZYŻ – [BOGUMIŁOWICE – GRUPA AZOTY – AUTOMATYKA TARNÓW] – 35:36
 3. KAMIL WOJNICKI – [SUFCZYN – RUNISPIRATION] – 36:52

OPEN K

 1. POPADIAK BEATA [JODŁÓWKA – ASICS FrontRunner] 41:16
 2. ŚWIERCZEK PATRYCJA [JADOWNIKI – BKB VICTORIA BRZESKO] 41:16
 3. BAHRANOWSKA MARIA [KRAKÓW – AZS AGH] 43:51

Gmina M

 1. WALDEMAR MATYASZEK – [BRZESKO – BKB VICTORIA BRZESKO] 39:06
 2. MATEUSZ REGIEC [BRZESKO – GIPSY RUNNERS] 39:21
 3. RAFAŁ KACZMARCZYK [MOKRZYSKA] 40:06

Gmina K

 1. EWELINA STYRNA – [MOKRZYSKA] 51:38
 2. JUSTYNA ZAPIÓR – [BRZESKO] 53:36
 3. BEATA PAJOR – [JASIEŃ – GIPSY RUNNERS] 53:40

Powiat M

 1. MICHAŁ GACA – HUSARZ POJAWIE – 38:59
 2. PAWEŁ MAJ – STRZELCE WIELKIE – 41:26
 3. MAREK WĘGRZYN – ABB RUNNING TEAM MASZKIENICE – 41:27

 

A Ty, co sądzisz ?

Nadchodzące wydarzenia

Zapisz się do naszego newslettera