Ranking grupy Victoria endomondo
Bez kategorii

Biegowego Nowego Roku !!!

2017 rok był dla naszego Klubu bardzo intensywny i bogaty w wiele doświadczeń. Przeprowadziliśmy rekordową liczbę imprez propagujących bieganie i aktywny styl życia. Pomagaliśmy po raz drugi upamiętnić Żołnierzy Wyklętych razem z Radą Sołecką Jadownik. Zmieniona, leśna trasa przypadła Wam do gustu, a wojskowe atrakcje w lesie zaskoczyły wszystkich. Frekwencja bliska 200 biegaczom to nowy rekord.

Zorganizowaliśmy Winter Futsal Cup 2017 – to dziedzina pośrednio związana z bieganiem, bo dla utrudnienia pojawia się piłka, ale szczytny cel był tutaj priorytetem. 8 drużyn wzięło udział w reaktywacji futsalu brzeskiego. Blisko 1000zł darowizny przekazaliśmy dla Domu Pomocy Społecznej w Brzesku. Przyszliśmy z pomocą, gdy dowiedzieliśmy się o zuchwałej kradzieży w tym ośrodku. Dziękujemy Dyrektor szkoły nr 3 w Brzesku za współpracę przy organizacji tego charytatywnego Turnieju.

Kolejne wielkie wyzwanie – 4 duże imprezy podczas Biegowych Dni Brzeska. Zaczęliśmy od innowacji na skalę europejską – po raz pierwszy w tej części Polski odbył się DogTrekking. Familijne marszobiegi z psem przyciągnęły do Bucza blisko 30 pasjonatów tego rodzaju biegania. Odkryliśmy przed dużą rzeszą biegaczy piękne tereny położone na północy Gminy Brzesko, o których wiele osób nie miało pojęcia. Bazą biegu była Szkoła Podstawowa w Buczu, gdzie mogliśmy zrobić prawdziwie rodzinną atmosferę i pyszne jedzenie. Ówczesna Pani Dyrektor była hodowcą kilku championów rasy bokser, toteż wiedziała jak nas ugościć. Rezultatem tego biegu była pomoc dla Schroniska dla psów w Borku/Rzezawie. Kilkadziesiąt kilogramów karmy oraz kilkaset złotych darowizny trafiło dzięki naszej inicjatywie do tej instytucji.

Jeszcze tej samej nocy odbył się pierwszy w historii Brzeska Bieg Nocny!
Fabuła biegu zakładała zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Brzeska łącznie z … Browarem Okocim i Pałacem Goetza !!! Tego jeszcze nie było chyba nigdzie. Dzięki współpracy z Dyrektorem Browaru w Brzesku Panem Michałem Napieraczem, jego Asystentką Małgorzatą Latasiewicz oraz centralą Grupy Carlsberg w Warszawie udało się otworzyć bramy Browaru w nocy. Dodatkowo Dyrektor Zespołu Pałacowo-Parkowego wyraził zgodę na odcinek trasy wokół Pałacu pomimo odbywającego się tam wesela – przy okazji pozdrawiamy Państwa Młodych z Nowego Sącza [dostali od nas medale tym razem za dobry start w nowe życie]. Wy natomiast dostaliście na mecie jeden z naszych najpiękniejszych medali jakie zrobiliśmy – odlew dębowej beczki no i piwko 🙂
W ten dzień po Gminie Brzesko biegało blisko 300 osób.

Tydzień później to już Leśny Cross w Jasieniu – trasa piękna, ale bardzo wymagająca. Daliście radę! Równolegle na boisku szkolnym setka dzieci aktywnie spędzała wakacje – Pagen Run to pierwsza taka duża impreza dla dzieci w terenie. Kolejne ponad 200 osób rozbiegane.

Wrzesień to II SPAR Półmaraton z okazji 150-lecia Powiatu Brzeskiego. Po raz pierwszy dołączyliśmy Bieg Familijny i Nordic Walking. Okazało się strzałem w dziesiątkę. Chociaż bieg główny wisiał na włosku… do obsługi trasy miało się zjawić 52 strażaków, a było 20%. Pożar bali słomy w Okocimiu zmobilizował kilkanaście jednostek ochotniczych i państwowych Straży Pożarnej 0d 21 w nocy do 10 rano… Gdyby nie zaangażowanie Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Brzesku nie dalibyśmy rady. Kolejne 200 osób w ruchu.

Finał biegowego roku w naszym klubie to II Bieg Mikołajkowy w Brzesku. Zainteresowanie ogromne, przerosło ponownie nasze oczekiwania. Zapisy na 450 miejsc trwały 9 dni! 100 dzieci rywalizowało w hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. Kolejnych 330 zawodników ukończyło biegi na dystansie 1, 5 i 10 km. Przekazaliśmy ponad 400 paczek o wartości min. 35zł każda do kilku instytucji pomagającym potrzebującym, chorym, niepełnosprawnym no i sierotom. Jak zwykle listy z Domu Dziecka wzruszały do łez, ale każdy z 25 listów do biegającego Mikołaja dostał odpowiedź 🙂 Medal w tym roku w kształcie sani z prezentami – symbol Waszej hojności 🙂 Serdecznie dziękujemy Fundacji Can Pack na ręce Pani Prezes Ewy Mazurek za główne wsparcie tego projektu po raz drugi!

Poza imprezami nasi zawodnicy zostali ubrani w sprzęt marki JOMA dzięki współpracy z dystrybutorem firmą RISUM. Innowacją w treningach były zajęcia funkcjonalne i wzmacniające z Instruktor Kasią w Akademii Ruchu Libra.

Ponadto wiele tysięcy kilometrów treningów i kilkadziesiąt startów na imprezach w całej Polsce. Nasi zawodnicy zajęli czołowe miejsca w Rywalizacji biegowej zorganizowanej przez Powiat Brzeski, dostawaliśmy sygnały o pobitych rekordach życiowych, także w maratonach np. Piotrek Serwan czy Tomek Kita – tutaj zaczęło się już poważne bieganie. Od kwietnia do późnej jesieni świetną formą dysponowała Patrycja Świerczek wygrywając kolejne biegi jak automat. Końcówka sezonu to powrót do wysokiej formy Kasi Kmieć. Marek Stępień jako nieliczny w regionie śrubuje swoje rekordy w przebiegniętych maratonach, ma ich już grubo ponad sto. Justyna Nąckiewicz pokazała jak amatorka może zostać ultra góralem, Asia Fidelus zaszalała wysokimi pozycjami w kilku górskich biegach. Nasz Ambasador Marcin Topolski także nie próżnował i zaliczył w tym roku także kilka udanych startów. Michał Wojnowski z psem Elzą zajął wysokie miejsce w Pucharze Polski.
Nie sposób wymienić wszystkich sukcesów naszych zawodników – poświęcimy na to osobny artykuł w styczniu – ale najbardziej dynamiczny rozwój zaliczył chyba Dominik Papuga – co start to rekord, często debiutując na danym dystansie – brawo!

Brawo dla wszystkich, którzy w tym roku ruszyli się z kanapy i pobiegali.
Z jakim czasem i ile kilometrów to naprawdę nie ważne!!! W nadchodzącym roku życzymy wszystkim dużo zdrowia, mało kontuzji, wiele kilometrów satysfakcji z podjętego wysiłku i jeszcze, żeby ktoś bliski Wam towarzyszył to będzie już pełnia szczęścia 🙂

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom za wsparcie naszej działalności
w dziedzinie kultury fizycznej – bez Was nie było by tylu spoconych i uśmiechniętych ludzi 😉

 

A Ty, co sądzisz ?

Nadchodzące wydarzenia

Zapisz się do naszego newslettera